حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مصاحبه پنجره با محمدرضا شهیدی‌فر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/٤/٢۸

من با دیدن «مردم ایران سلام» مجذوب شهیدی‌فر شدم. چیزی که برایم جالب بود نگه داشتن کیفیت برنامه در سطح عالی برای یک مدت مستمر هر روزه بود. با خود می‌گفتم بالاخره هر آدمی یک روز حال دارد یک روز بی‌حال است. نمی‌شود همیشه سر کیف باشد و با یک کیفیت یکسان کاری را انجام دهد. نه مریض شود نه مثلاً توی خانه یا محل کار دچار مسأله‌ای شود و ... آن وقت این حجم از محتوی ارزشمند در یک برنامه هم ارائه دهد. نمی‌دانم رمز موفقیتش چه بود.

چون مدتی است تلویزیون را تعطیل کرده‌ایم اجرای برنامه‌ی پارک ملت را دنبال نکردم ولی متن گفتگوهای بعضی قسمت‌هایش که چالشی شده بود را خواندم. بهانه‌ی نوشتن این مطلب مصاحبه‌ای است که نشریه‌ی پنجره با وی کرده است و یک بخشش برایم از بقیه‌اش جذب‌تر بود که فکر می‌کنم تبدیل به تیتر روی جلد مجله هم شده است:

«...

اساسا برای ما تلویزیون فی‎ حد ذاته هیچ ارزشی ندارد. یعنی ما تلویزیون‎باز و عاشق تلویزیون نیستیم. اتفاقا برای من، تلویزیون منفورترین پدیده عالم است و از خدا می‎خواستم ‎ای کاش اصلا تلویزیون نبود. معتقدم اگر تلویزیون نبود، شاید ما امروز زندگی سعادتمندانه‎تری ‎داشتیم. اما بالأخره این پدیده وجود دارد و نمی‎شود از آن صرف‎نظر کرد. پس ما به‎دلیل دغدغه‎‎های قلبی‎ که داشته‎ایم، به تلویزیون به‎عنوان یک رسانه تأثیرگذار ‎آمده‎ایم نه به‎دلایل دیگر. این دغدغه‎ها و آرمان‎‎ها هر کجای دیگر هم می‎توانند مطرح شوند.....

»

کامل مصاحبه

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب