حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مشکل با ADSL Modem شرکت Zyxel و راه حل نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/٤/۳۱

در مجتمع آپارتمانی که ما زندگی می‌کنیم هر چند واحد از یک اینترنت ADSL اشتراک گذاشته‌شده از طریق Wireless استفاده می‌کنند. ما از شاتل سرویس گرفته‌ایم و با توجه به شناختی که از شاتل داشتم انتظار سرویس خوب داشتم. با این که در منطقه‌ای دیگر از شهر من شاتل دارم و خیلی از آن راضی‌ام در این نقطه به شدت قطعی و کندی داشتیم. روزی چند بار باید مودم را reset می‌کردیم تا درست می‌شد.

با شاتل چندین بار تماس گرفتیم ولی کاری از پیش نرفت. به فکر تعویض سرویس‌دهنده بودیم ولی یک همت جمعی نبود. تا این که امروز تصمیم گرفتم ببینم اشکالش از کجا است تا با شاتل طرح کنم. در حین گشتن در واسط مدیریتی مودم دیدم بخش Log پر از پیغام‌های خطای زیر شده است:

exceeds the max. number of session per host!

دقت کردم دیدم دقیقاً وقتی این مشکل بروز پیدا کرده است ارتباط اینترنت هم دچار اختلال شده است. با جستجویی در وب، راه حل را پیدا کردم و مشکلی که مدت‌ها زجرمان می‌داد با یک تنظیم ساده حل شد. اگر شما هم به مشکل مشابهی برخوردید می‌توانید به روش زیر اقدام کنید.

۱- به صفحه‌ی وب مدیریتی مودم‌تان بروید. مثلاً چیزی شبیه 192.168.1.1 را باید در مرورگرتان تایپ کنید. 

۲- به بخش تنظیمات network، تنظیمات مربوط به NAT بروید.

۳- MAX NAT/Firewall Sessions Per User را افزایش دهید. هر عددی است آن را دو برابر کنید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب