حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بی‌سلیقگی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/۱۱/٢٩

باغ دولت‌آباد از بناهای تاریخی دیدنی شهر یزد است. چندی پیش بازدیدی از آن جا داشتیم. با بی‌سلیقگی‌هایی مواجه شدیم که حاکی از آن است مدرنیته و غرب‌زدگی افسارگسیخته چه بلایی بر سر سبک زندگی ما آورده است.

۱- در یک مجموعه‌ی تاریخی با معماری سنتی، وجود یک قهوه‌خانه یا سفره‌خانه‌ی سنتی جذاب‌تر است یا اصطلاح نخراشیده‌ی کافی‌شاپ و رستوران؟ از در که وارد محوطه‌ی باغ می‌شوی تابلوی بزرگ زده اند: «کافی‌شاپ»

۲- توی رستوران غذاهای محلی مانند شولی تدارک شود جذاب‌تر است یا پیتزا و ساندویچ؟

۳- توی رستوران و کافی‌شاپ تخت و نیم‌کت بگذارند جذاب‌تر است یا میز و صندلی؟

۴- به جهت تزئیین از عکس‌های بناهای تاریخی شهرشان استفاده کنند جذاب‌تر است یا عکس‌هایی از برچ پیزا ایتالیا و دیگر کشورها و شهرها؟

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب