حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
حساسیت! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۱۱/۱۱

به عنوان یک درس و تجربه اول برای خودم که ثبت شود و در ذهنم بماند می‌نویسم. یکی از معیارهایی که باید در انتخاب آدم‌ها برای موقعیت‌های مختلف دقت داشته باشم میزان حساسیت است!

این قدر برایم این حساس نبودن و پوست کلفت بودن مسأله‌ی جاافتاده‌ای بوده است، کم‌تر به آن توجه می‌کردم. شاید دلیلش این باشد ناخواسته محیط خانوادگی‌مان این طور بوده است.

با آن که به نظر خودم در انتخاب و شناخت آدم‌ها تبحر خوبی پیدا کرده‌ام، در این زمینه به نظرم غفلت داشته‌ام و باید به این وجه عنایت بیش‌تری داشته باشم.

واقعیت این است غالب عرصه‌های جدی کار و زندگی نیاز به آدم پوست کلفت دارد. بخشی از این پوست کلفت شدن در خلال کار و تجربه به دست می‌آید ولی اگر کسی شخصیت بیش از حد حساسی داشته باشد (highly sensitive person) کار مشکل می‌شود.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب