حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٦/٥
می‌دانید یکی از ویژگیهای یونیکد نمایش معنایی حروف است. با بیان ساده کلمه «علی» شامل حروف «ع» و «ل» و «ی» است و جایگاه آنها نحوه اتصال و نمایش آنها را مشخص می‌کند. اما خوب این موضوع بعضی مواقع جواب نمی‌دهد که مجبور می‌شوید از کاراکتر(نویسه)های کنترلی استفاده کنید.
فرض کنيد می‌خواهيد هجری قمری را به صورت مخفف بنويسيد يا مثلاْ جايی از قسمت بندی ابجد استفاده کنيد و بخواهید «ه» را دو چشم بنويسيد. سعی کنيد اين کار را در يک ويرايشگر يونيکد انجام دهيد تا متوجه مشکل شويد. برای اين کار بايد از کاراکتر کنترلی و غيرپيدا ZWJ (Zero Width Joiner) استفاده کنيد. در ويندوز ۲۰۰۰ و احتمالاْ به بعد، اين کار در اغلب ويرايشگرها با کليک راست بر روی ويرايشگر ممکن است.
مثال: سعدی در قرن ۷ ه‍. ق. می‌زيست.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب