حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سانسور يا کارگردانی فيلم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٩/٢٢
فکر می‌کنم قبل از شروع هر صحبتی معرفی کوچکی از خودم بنويسم که اين نوشته را به حساب حسين پاک و پاکيزه (البته از نظر روحی) نگذاريد.
بنده مصطفی اجودی ملقب به مفسد فی‌الارض (البته از نظر حسين) بعداز اينکه ديدم حسين آقا چند وقتی که نمی‌نويسه، تصميم گرفتم که قلمی تر کنم و حالی به اين سايت خاک گرفته بدم. خوب بهتره وقت رو تلف نکم و برم سر اصل مطلب :
داشتم فیلم تلائلو یا (shining) کوبریک رو می‌دیدم که مگسی وارد دهانم شد آخه می‌دونید باز مونده بود. باورم نمی‌شد که یک نفر بتونه به فیلم یکی از بزرگترین کارگردانهای دنیا اینقدر گشنگ گند بزنه. مثلا موقعی که جک وارد سالن رقص می‌شه عوض اینکه مردم رو ببینم که در حال رقصند (خدا کنه حسین این مقاله را سانسور نکنه) می‌بینیم که جک با سرپرست قبلی وارد توالت می‌شود البته قابل توجه است این صحنه را با یک حرکت وایپ (wipe) نشان می‌دهد که این حرکت در سینمای کوبریک تقریبا وجود ندارد. یا اگر صحنه‌ای مقداری خشونت داشته باشد باید حذف شود چون ممکن است روح لطیف مردم عزیز ما که هر روز در کوچه و خیابان با جنگ عصابهای خود دست و پنجه نرم می‌کنند خدشه دار شود. از این صحنه‌ها در تمام فیلمها یافت می‌شود و ایرادی به آن نیست چون این صحنه‌ها اسلامی نیست (اما کتک زدن مردم روز شانزده آذر اسلامی است) ولی خواهش ما از مسئولین صدا و سیما این است که روح کارگردانان معروف دنیا را در قبر نلرزانند.
با تشکر مصطفی اجودی
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب