سند چشم‌انداز بالاخره بر روی وب

چند سال پیش (دو یا سه سال) هر چه روی وب به دنبال نسخه‌ی الکترونیکی انگلیسی سند چشم‌انداز توسعه‌ی کشور گشتم چیزی پیدا نکردم و اگر اشتباه نکنم در همین رابطه در وبلاگم چیزی هم نوشتم. توضیح دادم این که می‌گویند ما در تولید محتوای دیجیتال عقبیم یعنی همین. خوشبختانه در یکی، دو سال اخیر وضعمان در تولید محتوای دیجیتال با سرعت خوبی در حال رشد است که بررسی این خود مقاله‌ی مفصلی می‌طلبد.

از مقدمه که بگذریم امروز در خبری خواندم آقای هاشمی رفسنجانی در دیداری گفته است که طبق سند چشم‌انداز باید حداقل سی و پنج درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه شود.(+) برایم عجیب آمد که در سند چشم‌انداز به چنین نکاتی پرداخته شده باشد. این بار باز به دنبال سند چشم‌انداز گشتم و خوشبختانه مطالب زیادی پیدا کردم. علاوه بر آن سایتی که به طور تخصصی به آن می‌پرداخت. اگر شما هم به این موضوعات علاقه دارید می‌توانید از سایت ایران ۱۴۰۴ بهره ببرید.

البته من نتوانستم این جمله آقای هاشمی را در سند پیدا کنم. احتمالاً باید در برنامه‌های زیربخشش باشد. در یک جستجوی سریع هنوز نتوانستم در برنامه‌ها هم پیدایش کنم. برای کسانی که می‌خواهند بدانند بر روی چه بخش‌هایی از فناوری سرمایه‌گذاری کنند اطلاع از چنین اهداف و برنامه‌هایی رهنما است.

/ 0 نظر / 5 بازدید