مشکل پرینت معادلات در Word 2007

Word 2007 را که دیدم خوشم آمد. در واقع جذب ظاهرش شدم تا باطنش. باطنش شاید خیلی فرقی نمی‌کرد. بعد که کارم به جایی رسید که لازم شد چند معادله در نوشتارم بیاورم رفتم سراغ equation editor اش. خوب به نظرم خیلی قدرتمند و حرفه‌ای آمد و زود هم کارم را راه انداخت. خیلی خوش‌دست بود و سعی کرده است ضعفش نسبت به Latex را جبران کند.

تنها مشکلی که خیلی اذیت کرد و به نظر می‌رسد هیچ راه حلی هم ندارد چاپ نشدن درست فرمول‌ها است. جالب است که حتی در kb مایکروسافت هم هیچ چیزی در این باره نیامده است اگر چه در فهرست‌های پستی و انجمن‌ها به آن اشاره شده است. منتها در کل کم بود. هر چه راه‌حل و workaround بود را امتحان کردم ولی نتیجه رضایت‌بخش نیست. شاید بهترین‌اش ذخیره‌ی فایل در قابل word 2003 است. در این صورت معادلات به عکس تغییر می‌کنند و قابل ویرایش نیستند. اشکال این است که در این تبدیل فرمت مقاله و معادلات کمی به هم می‌ریزد.

از این رو خیلی از کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها مقالات را در قالب Word 2007 فعلاً نمی‌پذیرند. توصیه‌ی من نیز به شما این است که گول ظاهر Word 2007 را نخورید و تا اطلاع ثانوی با همان Word 2003 کار کنید.

پی‌نوشت: لطفاً به راه حل اشاره شده در نظرات مراجعه کنید.

/ 9 نظر / 53 بازدید
رحيم

ياهو سلام، سال نو مبارك! يه نكته كه من هميشه تو كار با Word2007 رعايت ميكنم اينه كه هميشه فرمتهاي ذخيره ي 2003 رو استفاده ميكنم و 2003 رو هم همزمان دارم.

دیوانه

زهرا

اگر فارسی تایپ میکنید این روش را امتحان کنید. برای همه فرمول ها حالت نوشتن از چپ به راست را قرار دهید.

امیر

ممنون از ر راهنماییتون در مورد بعضی فرمولها هم change to inlinr جواب میده! منم که نفهمیدم اشکال از کجاست [ناراحت]

امیر

ببخشید منظورم Change to Inline بود.

ریحانه

سلام یک راه برای چاپ شدن فرمول ها در 2007: دوطرف فرمول ها خارج از کادری که فرمول در آن قرار میگیرد دو حرف فارسی تایپ کرده و بعد حروف را به رنگ سفید درآورید. البته قدری سایز فرمول ها تغییر میکنه.

سیاوش

سپاس خیلی کمک کرد

saeed

خیلی خنده دار بود حال کردم با 2003 کار کن [خنده]

سيد فريبرز

اگه قبل ار تايپ فرمول چندتا اسپيس بزنيد مشكل چاپ نشدن حل ميشه