آشنایی با روش‌های افزایش بهره‌وری شخصی

از آنجا که هنوز بعد از چندین سال یک سامان‌دهنده‌ی شخصی خوب پیدا نکردم (+نوشته‌ای قدیمی در این باره) به یک طریق غیرخودکار در OneNote فهرست کارهایی که باید انجام دهم را مدیریت می‌کنم. بد نیست، فعلاً کارم را راه می‌اندازد و یک مقدار باعث نظم می‌شود. دوباره کمی جستجو کردم ببینم چیزی باب میلم پیدا می‌شود. با آن که چیزهای خیلی خوبی، عموماً هم مبتنی بر وب و اینترنت یافتم ولی باز آنی نبود که می‌خواستم. باید یکی همت کند یک برنامه‌ی فارسی بنویسد. من خیلی چیزها از Outlook گرفته تا برنامه‌های روی موبایل را چک کرده‌ام هنوز هیچ کدام‌شان دلچسبم نیست.

این‌ها مقدمه‌ای بود برای آن که توضیح دهم در میان این جستجو به دو موضوع جالب بر خوردم که توصیه می‌کنم حتماً کسانی که مشغولیت‌های زیاد و متنوعی دارند مطالعه کنند. به طور ویژه همکارانم را به خواندن آن‌ها توصیه می‌کنم:

۱- The Zen of Todoist

۲- آشنایی با  Getting Things Done

/ 3 نظر / 23 بازدید
پسرقمی

سلام وبلاگتون رو خوندم.... فقط کمی زمینه وبلاگتون رو تغییر بدین بهتر میشه. هر وقت هم به این نتیجه رسیدین که لیاقتشو داریم لطف کنید ما رو لینک کنید .. ممنون میشم. http://dasteneh.persianblog.ir/

مقداد

سلام سال نو مبارک ان شاءالله سال خوش سامانی باشد برای همه مان. یا علی

سمان

سلام. فلسفه ی اسم وبلاگتون خیلی جالب بود. در مورد onenote کاش بیشتر توضیح می دادین که دقیقا چی کارش کردین و دقیقا چه استفاده ای ازش کردین؟