تبلیغ تلویزیونی برای دانشگاه شریف

در چند روز اخیر به دلیل اتفاقات کنکور سراسری امسال، افراد سرشناس از پربیننده‌ترین شبکه‌های تلویزیون اسم دانشگاه شریف به خصوص را بر سر زبان‌ها می‌اندازند. چند شب پیش دکتر عباسپور، از اساتید دانشکده‌ی برق شریف و رییس کمیسیون آموزش مجلس، در اخبار ساعت ۲۱ شبکه‌ی یک توضیح می‌داد که مثلاً در سال‌های گذشته رتبه‌های زیر ۱۰۰ برق شریف قبول می‌شدند ولی امسال فلان جور شده است. دیشب هم رییس جمهور در مصاحبه با شبکه‌ی یک از دانشگاه شریف چند بار نام برد.

ترسم از این است که در عالی‌ترین سطوح مملکت به دانش‌آموزان و دانشجویان علایم و راهنمایی‌های غلط ندهیم. به نظرم تبعات این فضاسازی‌ها خوب نیست. چه قدر از بچه‌هایی که برق شریف را انتخاب کرده‌اند دیده‌اید که بعداً پشیمان شده‌اند؟ خوب فکر می‌کنید دلیلش چیزی جزو تبلیغات و جو کاذب است؟ نه این که برق شریف بد باشد. ولی آیا همه‌ی جوانان باهوش و مستعد مملکت باید برق بخوانند؟ پس تکلیف نفت، گاز، پتروشمی، کشاورزی، فرهنگ و صد موضوع مهم دیگر کشور چه می‌شود؟ آن‌ها را به دست کودن‌ها بسپاریم؟

/ 4 نظر / 3 بازدید
مقداد

سلام. حرفت حقه سید. یا علی

روح اله

متاسفانه حرف شما حق است. به نظرم این طرح مجلس و رد کردنش هر دو عجولانه بود.یک جورهایی موج سواری و بازی با افکار عمومی.

پویا

البته فکر نکنم همان برق و کامپیوتر و فیریک را هم دست باهوشهای مملکت داده باشیم. (که البته مشکل از هر دو طرف داستان می‌تواند باشد)

دانشجو

سلام کودن؟ هر کس رتبه اش بالای صد بشود، کودن است؟ فتامل