سينا احمدی PHP آموزش می‌دهد. حتماْ وبلاگش را ببينيد. اگر نمی‌دانيد PHP چيست، فرض کنيد يک چيز تو مايه‌های ASP است. اگر هم می‌دانيد و هنوز شک داريد کدامشان را انتخاب کنيد يک جستجو بکنيد کلی لينک پيدا خواهيد کرد که شما را قانع کند PHP بهتر از ASP است. اين هم يک وبلاگ انگليسی که چند PHP کار مطالب خوبی در آن می‌نويسند. لينکهای بسيار خوبی هم در آن هست. يک جستجو هم بکنيد، کلی ابزار رايگان برای ويرايش و ديباگ(اشکال زدایی)آن می‌توانيد پيدا کنيد. چون مي‌دانم اغلب ويندوز کار هستيد احتمالاْ برای نصب PHP روی ويندوز گيج خواهيد شد، پس قبل از آن راهنمای نصب PHP بر روی ویندوز را ببينيد. يک توصيه هم به سینا احمدی دارم. اگر به سروری با پشتيبانی PHP دسترسی داريد، می‌توانيد از امکانات Source Highlighting آن برای نمايش هر چه زيباتر source های تان استفاده کنيد. برای اين منظور کافی است کد PHP مربوطه را با پسوند phps ذخيره کنيد. يک نمونه را اينجا ببينيد. اگر دنبال سرور با پشتيبانی PHP می‌گردد جای دوری نمی‌خواهد برويد. تو همين ايران خودمانمرواشرايط ميزبانی خوبی دارد. (اين‌جا را ببينيد)
تکمیل : IranPHP را فراموش کردم. از همان منبع مقاله ترجمه: ۷ دليل براي اينکه PHP بهتر از ASP است.

/ 6 نظر / 7 بازدید
رضا ولي‏نژاد

من الان كتك خورده اين بحث، از يك جاي ديگر مي آيم. ببين دوست خوب، اگه تو Google دو عبارت "title:"PHP vs ASP و "title:"ASP vs PHP رو بگردي ببين چقدر جواب ميده. البته php ها بيشتره چون asp ها نيازي به شمردن مزيتاشون نداشتن

رضا ولي‏نژاد

.من اين لينك زير رو جاي ديگه هم دادمhttp://www.pcmag.com/article2/0,4149,54385,00.aspو خوب php از آخر اول شده.

رضا ولي‏نژاد

در مورد تعداد بيننده هم بذار تجربه اين دو سه ماه رو بهت بگم . من ديگه زياد به بالا پايين رفتن اون نمودار مسخره توجه نمي‏كنم چون باعث ميشه دستپاچه بشم و يك چيزي بنويسم كه شايد درست نباشه.

خودم

بابا بی انصافی است دیگر، من تو Google گشتم بیش از ۱۵ تا نتیجه خوب توی تنها ۵-۶ صفحه اول پیدا کردم.

خودم

معمولاْ اینطوری است وقتی ما به چیزی عادت می‌کنیم پذیرفتن یک چیز جدید سخت است. شاید دلیل اصلی ناآشنایی باشد. من خودم نه php نه asp به طور حرفه‌ای بلدم و هیچ اصراری هم ندارم که برای php تبلیغ کنم.(چی به من می‌رسد؟) اما...

خودم

اما با خیلی‌ها که به قول معروف تو این زمینه‌ها مو سفید کرده‌اند شنیده‌ایم و خوانده‌ایم، که asp را کلاْ بی خیال(مایکروسافتی است)، php برای کارهای معمولی خوب است، اما اگر کارهای عظیم می‌خواهید انجام دهید به jsp بیندیشید!