OpenID

OpenID پاسخی است به مشکلی که همه‌ی کسانی که در دنیای اینترنت فعالند از آن رنج می‌برند. خودش در تبلیغاتش آورده است: forget online paperwork!

من از سال‌ها پیش آرزو داشتم که چنین سیستمی جا بیفتد. باورم نمی‌شد بشود بنیادی درست کرد و همه‌ی بزرگان این صنعت را دور یک میز جمع کرد که از باب رضای کاربر هم شده است توافقی بکنیم. سال‌ها پیش به عنوان یک آرزو مطرح کردم (فکر کنم در همین وبلاگ) و امید نداشتم به این زودی اتفاق بیفتد ولی خوشبختانه افتاده است و با سرعت خوبی در حال فراگیر شدن است. در حواشی‌اش خبرهای زیاد دیگری هم هست که خوب اگر علاقه داشته باشید خودتان می‌روید پیگیری می‌کنید.

/ 3 نظر / 4 بازدید
دوست تو

ببخشيد ساعت چنده؟ ... قديم يا جديد؟ ساعت چند مي ري مدرسه؟ ... قديم يا جديد؟ اِدارتون ساعت چند تعطيل ميشه؟ ... قديم يا جديد؟ بانكها ساعت چند باز مي كنند؟ ... قديم يا جديد؟ بازي استقلال پيروزي ساعت چنده؟ ... قديم يا جديد؟ ساعت چند ميريم مهموني؟ ... قديم يا جديد؟ اذان صبح ساعت چنده؟ ... قديم يا جديد؟ ساعت چند فيلم پخش ميشه؟ ... قديم يا جديد؟ بليط قطار براي چه ساعتيه؟ ... قديم يا جديد؟ ساعت چند وقت دكتر داري؟ ... قديم يا جديد؟ چه ساعتي مجلس شروع به كار ميكنه؟ چطور مگه؟ مي خواهيم به اِتّفاق ديگر نمايندگان مجلس طرح قديم و جديد كردن ساعت را تصويب كنيم!

سلمان

بسمه تعاالی شأنه سلام سید جان! ماشاءالله خوب فعالی و وبلاگت به روزه. آفرین. این از نظر شکلی. از نظر محتوایی هم احساس می کنم که بعضی از مطالب شبیه رویاپردازی است. شبیه بسیاری از فیلمهای سینمایی پرفروش دنیا. البته این ایراد نیست. تکنولوژی و سرعت رشد سرسام آورش باعث این نگاه می شود. در فضای تکنولوژيک -به خصوص IT- ابتکارات از تخیلات شروع شده اند و می شوند و برای همین برای موفق شدن در این حوزه باید تخیل زیادی کرد. من چند تا پستت را نگاه کردم، دیدم که به یک مساله کوچک به عنوان یک انقلاب در IT نگاه کردی. البته شاید کوچک نباشد، که قطعا هم نیست، اما از اینکه با هیجان به آنها نگاه می کنی برایم جالب است. موفقیتت آرزوی من است از اینکه می بینم داری کاری در این کشور انجام می دی، در دلم بهت مرحبا می گم. گفتم "مرحبا" یاد آن نوار "مرحبا، مرحبا" افتادم که توی اردوی پیش دانشگاهی در اصفهان صبحها برامون می گذاشتن. یادش بخیر. آن موقع، چی فکر می کردیم، الان چه فکر می کنیم... فردا چه فکر خواهیم کرد!؟ یا علی[گل][گل]

حمیدی

سلام، آفرین بر دقت نظر شما. تعجب شما با توجه به تصویری که از من داری به جا است. واقعیت این است که نگاه من به فناوری اطلاعات نگاه تکنولوژی‌گرا نیست. بعضی از این موارد قسمت‌های مخفی دارد مثل همین OpenID که آن قسمت‌هایش برای جذاب‌تر است. شاید به نحوی تأثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فناوری اطلاعات مرا جذب این فناوری می‌کند. نوشتن درباره‌ی آن‌ها سخت‌تر و وقت‌گیرتر است و من سعی می‌کنم فقط سرنخ بدهم که اگر کسی علاقه داشت دنبال کند. مثلاً یکی، دو کشور تصمیم گرفته‌اند از OpenID به عنوان National ID استفاده کنند. خوب این موضوع نتایج جالب‌توجهی می‌تواند داشته باشد. درباره‌ی مرحبا گفتی. خوب یادم است. اتفاقاً پریشت حامد فاضل را در مسجد ضرابخانه دیدم و یاد آن اردو را کردم. ذکر خیر تو هم شد.