مشکل با ADSL Modem شرکت Zyxel و راه حل

در مجتمع آپارتمانی که ما زندگی می‌کنیم هر چند واحد از یک اینترنت ADSL اشتراک گذاشته‌شده از طریق Wireless استفاده می‌کنند. ما از شاتل سرویس گرفته‌ایم و با توجه به شناختی که از شاتل داشتم انتظار سرویس خوب داشتم. با این که در منطقه‌ای دیگر از شهر من شاتل دارم و خیلی از آن راضی‌ام در این نقطه به شدت قطعی و کندی داشتیم. روزی چند بار باید مودم را reset می‌کردیم تا درست می‌شد.

با شاتل چندین بار تماس گرفتیم ولی کاری از پیش نرفت. به فکر تعویض سرویس‌دهنده بودیم ولی یک همت جمعی نبود. تا این که امروز تصمیم گرفتم ببینم اشکالش از کجا است تا با شاتل طرح کنم. در حین گشتن در واسط مدیریتی مودم دیدم بخش Log پر از پیغام‌های خطای زیر شده است:

exceeds the max. number of session per host!

دقت کردم دیدم دقیقاً وقتی این مشکل بروز پیدا کرده است ارتباط اینترنت هم دچار اختلال شده است. با جستجویی در وب، راه حل را پیدا کردم و مشکلی که مدت‌ها زجرمان می‌داد با یک تنظیم ساده حل شد. اگر شما هم به مشکل مشابهی برخوردید می‌توانید به روش زیر اقدام کنید.

۱- به صفحه‌ی وب مدیریتی مودم‌تان بروید. مثلاً چیزی شبیه 192.168.1.1 را باید در مرورگرتان تایپ کنید. 

۲- به بخش تنظیمات network، تنظیمات مربوط به NAT بروید.

۳- MAX NAT/Firewall Sessions Per User را افزایش دهید. هر عددی است آن را دو برابر کنید.

/ 4 نظر / 244 بازدید
mohseni

سلام وبلاگ خوبي داري . يه سري به وبلاگ من بزن . اگه دوست داشتی از مطالبم استفاده کن www.mohseni777.roomfa.com ---------------------------------------- hanmudo_rm@yahoo.com :ايميل پشتيباني

امین

احسنت. از شجاعتت خوشم اومد.

آرش

سلام داشتم توی اینترنت یه کلمه ی کامپیوتری رو چک می کردم سر از سایت شما در آوردم! :O دیدم راجع به اس اس و کل کل نوشتین خوشم اومد("برای بشیرم")، بعدش دیدم گفتین دوستتون الان ایران نیست برام جالبتر شدو .... :دی راستی الان دیگه لینکای دوستتاتون کار نمی کرد! شاید باید الان در قسمت اساتید همون دانشگاهها باشن سایت خوبی دارین، برام جالب بود که توی این سالا آدم چقدر طرز فکرش عوض میشه و از این حرفا، رفتم متن ماه دومی که نوشته بودینو خوندم با متن حالا مقایسه کردم،به جز اینکه لحن صحبتتون یکم پخته تر شده خیلی نتیجه خاصی نگرفتم!!! :P راستی اون مطلب طنزی که یه آقایی تازه اومده خونشونو دمکراتیک بوده خونشونو و اینا لینکش خراب بود، گفتم بدونین شاید بد نباشه :دی خیلی زود خودمونی شدم ببخشید، یکم(!) زیادی حرفیدم شرمنده. یا علی