با من چطوری حساب کنيد؟

Greg Lehey (کار و کردار و قيافه و علاقه‌هايش يک چيزی تو مايه‌های RMS است اين hackerها مثل اينکه همگی يک جورهایی منگلند!) که از کله گنده‌های Freebsd و unix است هم مشابه حرفی که چند روز پيش زدم را نوشته است: «من معمولا مدام به سوال‌هايی که روی ليست Freebsd-questions مطرح می‌شود جواب می‌دهم. اگر می‌خواهيد جواب جوابم را بدهيد يادتان باشد که به ليست هم کپی کنيد. اگر يک برخورد خصوصی می‌خواهيد استقبال می‌کنم اما براتان خرج دارد. اگر من روی يک سرور عمومی به سوال‌ها جواب می‌دهم قصد ندارم راه درآمد از طريق مشاوره را بر خود ببندم» (ترجمه با دخل و تصرف)

همان صفحه کمی بالاتر مطلبی با عنوان «چطور من را شارژ کنيد؟» نظرم را جلب کرد. سعی می‌کنم به زبان خودم ترجمه‌اش کنم:

چقدر برای اين کار می‌دهيد؟

اين يک سوال احمقانه يا مسخره نيست اگرچه ممکن است اين طور به نظر برسد. ادامه‌ی مطلب را بخوانيد. اگر شما پول داريد من دو تا قيمت دارم که بسته به دوره‌ی کار دارد. در هر دو مورد يک توافق کتبی لازم است.

برای کارهای حرفه‌ای عادی نرخ من ۱۸۰ دلار آمريکا در ساعت [وه!] است. نرخ‌های پايين‌تر برای کارهای طولانی مدت ممکن است پذيرفته شود. اگر يک آدم صاف و ساده يا يک موسسه‌ی آموزش هستيد که نياز به راهنمايی کوتاهی داريد، من می‌توانم اين کار را به طور قابل ملاحظه‌ای ارزان‌تر انجام دهم. اگر مطمئن نيستيد با من تماس بگيريد موضوع را با هم بررسی می‌کنيم. اگر سوالتان را سريع بپرسيد يا بيشتر کار محوله را انجام داده باشيد (و تنها اشکالات کوچکی داشته باشيد) حتی ممکن است جوابتان را به طور رايگان دريافت کنيد.

علاوه بر مسائل بالا ممکن است من با نرخ‌های پايين‌تر هم کنار بيايم اگر پروژه خيلی علاقه‌مندم کند. اين يکی هم پرسيدنش مجانی است. 

/ 2 نظر / 4 بازدید
mohsen

تعبير اول متن شما کاملا شايسته بود!

mohsen

قيمت نداری سيد جون!