چقدر این آمار چیز خوبی است. امروز نگاهی به لیست اعضا انداختم. اتفاقات جالبی به نظر می‌رسید. اصلاْ تصور نمی‌کردم تا این حد وبلاگ کامپیوتر و وبلاگ سیاسی داشته باشیم. این هم از مختصات جامعه امروز ماست! وقتی در هر کوچه و محله‌ای یک بقالی کامپیوتری -تاکید می‌کنم بقالی، چون اطلاعاتشان در مورد کامپیوتر در حد اطلاعات بقال در مورد اجناسش است- با یک نام پر آب و تاب مثل رایان کامپیوتر و ... باز شود و صاحب مغازه همه جا خود را آقای مهندس جا زند، اوضاع همین طوری می‌شود. از آنطرف هم با رشد و توسعه سیاست در میان توده‌ها، در هر محفلی بنشینی بحث دخل و خرج سیاست است. من فقط عدم بازتاب یکی از فرهنگ‌های توده‌ای در میان وبلاگ‌ها را عجیب می‌دانم، آن هم جار و جنجالهای فوتبالی است. شاید صاحبان این عقاید آن را در حد سایر مسایل قابل طرح ندیدند یا شاید مشغولیتشان به ایشان اجازه نمی‌دهد ببینند در دنیای اطرافشان چه می‌گذرد. شاید هم وبلاگی دارند و من خبر ندارم؟!
یادش بخیر، یک بنده خدایی می‌گفت اگر بهتر از حافظ و سعدی بلد نیستید شعر بگویید یا حرفی نوتر ندارید، چرا خودتان و مخاطب را به زحمت می‌اندازید؟ اگر نیات صادقانه و خیرخواهانه دارید، حرفی هست یا پیامی می‌خواهید برسانید خوب بزرگان صد البته بهترش را انجام داده‌اند چرا میدان را به اهلش واگذار نمی‌کنید؟ اما با این حس شهرت طلبی چه می‌توان کرد؟

/ 4 نظر / 3 بازدید
Black_Hat

Shoma faghat benevisid shoma faghat motekhasesid shoma faghat Dars khandaied shoma faghat ... inja donyayeh azadi ast inja donyayeh shohrat nist inja cyber ast !

علی پرورش

من از متن شما این برداشت را کردم که هر کسی مهندس کامپیوتر نیست نباید در مورد کامپیوتر صحبت کند و احیانا آنها را با قشر زحمت کش مملکت مقایسه کرده اید و ....من می گویم که از شخص تحصیل کرده این صحبت ها بر نمی آید.

dosst

با سلام خدمت شما ...راستش یه مثال معروف هست که میگه درخت هر چی پر بار تر باشه سرش را بیشتر خم می کنه ...این که شما از بقیه بیشتر می دونید یا بقیه بی سواد هستند را باید گذاشت بر عهده خوانندگان ............

alpha

سلام . شما كه خودتو سوپر ماركت مي بيني و بقيه رو بقال !!!! شما اول بفرماييد چه گلي به سر اين مملكت زدي ، تا بعد بقيه هم اصلاح بشند .