ویندوز هفت و مشکل بالا نیامدن بعد از به روزرسانی

بر روی لپ‌تاپ تازه‌ام ویندوز هفت نصب کرده‌ام و خوب بیش از یک و نیم ماه است که با آن کلنجار می‌روم. در این پست نمی‌خواهم نظرم را درباره‌ی آن بنویسم که احتمالاً پست جداگانه‌ای طلب می‌کند. از چند روز پیش به مشکلی جدی برخوردم که بالاخره راه حل آن را یافتم. آن را اینجا نیز می‌نویسم تا اگر کس دیگری مبتلا شد زودتر بیابد. شرح مشکل و راه حل را در ادامه بخوانید.

به‌روزرسانی‌های لپ‌تاپ دل با به روزرسان ویندوز یکی است. (یا می‌توان یکی‌اش کرد) چند روز پیش چند به روزرسانی پیشنهاد کرد و آن‌ها را برای نصب گذاشتم. یکی از آن‌ها نیاز به رستارت کامپیوتر داشت. وقتی رستارت کردم دیگر ویندوز بالا نمی‌آمد و اطلاعات مربوط به boot شدن سیستم عامل گویا به هم ریخته بود. با مقداری جستجو در اینترنت به نظر می‌رسید مشکل از نصب یک درایور ناسازگار برای یک سخت‌افزار جانبی است. برای همین خیلی‌ها توصیه کرده بودند اگر سخت‌افزاری جانبی به کامپیوتر وصل کرده‌اید جدا کنید و دوباره سیستم را بوت کنید. منتها من چیز جدیدی به آن وصل نکرده بودم. بعداً که مشکل حل شد متوجه شدم مشکل از به روزرسانی یک درایور جدید برای touchpad لپ‌تاپ بوده است که درست کار نمی‌کند. (به نظرم خیلی غیرقابل قبول است که یک به روزرسانی درایور بتواند مانع boot شدن سیستم عامل شود)

تمام راه‌هایی که از طریق DVD ویندوز برای recovery وجود داشت را تست کردم. اغلب راهنماها بر روی وب نیز توصیه می‌کردند از این روش‌ها استفاده کنیم ولی اشکال آنجا بود که همه‌شان با شکست روبرو می‌شد و می‌گفت نمی‌تواند recover کند یا اطلاعات مربوط به boot را ذخیره کند. خلاصه چیزی که به کمکم آمد راهنمایی لینک زیر بود:

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Recovering+the+Vista+Bootloader+from+the+DVD

هم‌چنین گویا محصولی خاص این کار ساخته‌اند که می‌توانید از اینجا توضیحات مربوطه را ملاحظه کنید.

خلاصه چندین ساعت وقتم را گرفت و در اغلب انجمن‌ها و سایت‌های رسمی وابسته به مایکروسافت جواب به دردبخوری نیافتم. گویا این مشکل بسیار رایج است و خیلی‌ها در انجمن‌ها مشکلشان را بیان کرده بودند و راه حلی نیافته بودند.

/ 1 نظر / 19 بازدید
پشت پرده

این مشکل بی شباهت به مشکل نصب درایور وایرلس لپ تاپ های "دل" نیست!