اشتراک‌گذاری و انتشار دانسته‌ها

در سال جدید بنا دارم در جهت اشتراک‌گذاری و انتشار داشته‌های معنوی و دانسته‌های خودم و همکارانم بیشتر بکوشم. به قول دوستی حتی اگر نگاه کاسب‌کارانه داشته باشی، این رویکرد به کاسبی‌ات برکت می‌دهد.

 این طور نبوده است که الآن به این نتیجه رسیده باشم که باید این‌ها را در اختیار همگان قرار داد. وسواس و دقت نظر مانع بود. می‌گفتم باید فرصتی پیدا شود تا ویرایش و بازنگری‌شان کنم و کار را پخته شده روی وب بگذارم. ولی تجربه نشان داد هر چه جلوتر می‌رویم این گونه فراغت‌ها کمتر می‌شود و بی‌جهت آن کارها ولو ناقص بی‌استفاده می‌ماند. به اشتراک گذاشتنش شاید باعث شود کسی آن را تکمیل و اصلاح کند.

نقداً دو تا ارائه‌ی مرتبط با لینوکس که سه/چهار سال پیش درست کرده بودم را روی Slideshare گذاشتم. (لینک ارائه‌هایم در Slideshare) اگر فکر می‌کنید می‌توانید/می‌شود بهترش کرد تردید نکنید.

/ 4 نظر / 22 بازدید
محسن حاجی کریمی

ایواله. دقیقا همین طور است. به قول علامه عسکری: وجود ناقص خیر من عدم. اول خیلی از کتاب هایش این را نوشته و توضیح داده که درست است که هنوز دلچسبش نشده و خیلی بهتر می خواسته کار را در بیاورد ولی فرصت نشده و ... و درنهایت راضی شده به این که وجود ناقصی را در برابر عدم بپذیرد. خدایش رحمت کناد. خدایت توفیق دهاد.

مقداد

سلام سید عزیز. سال نو مبارک. سه پست قبلی خیلی برام جالب بود. سال خوبی داشته باشین. یا علی

رحیم

یاهو سلام مثل اینکه کسی توجه نکرد. آقای حمیدی این ارائه شما احتمالا به علت وجود حروف فارسی در خود این سایت دیده نمی شود.