Free Softwares در برابر Proprietary Softwares

پیش از آنکه بخواهم در مورد آن بعدها مفصل توضیح دهم به مقاله‌ای بلند و بالا با عنوان «چرا OSS/FS؟ نگاهی به ارقام بيندازيد» نگاهی بياندازيد تا متوجه شويد چرا يک عده اينقدر روی این قضايا متعصبند. اين مقاله در همان ابتدای کار دو تا شاهد مثال کامل می‌آورد يکی IIS و Windows در برابر Apache و Linux (اولی به عنوان يک سيستم عامل و دومی به عنوای يک Web Server). بعضی‌ها به طور طنز $M را يک Bug بزرگ در عالم نرم افزار خطاب می‌کنند. يا اين جمله طنز معروف:
Microsoft is not an answer, Microsoft is a question. The answer is: No
حتما شما هم طی این مدت بارها و بارها شنیده‌اید که فلان سوراخ امنیتی در IIS وجود دارد و برای رفع آن فلان patch را باید به کار برد. افتضاح‌ترینش هم همان ماجرای ویروس معروف Code Red بود. به قول یکی از دوستان «آخر Microsoft تو را چه به WebServer. تو برو همان ویندوزت را درست کن برات بسه.» نه اینکه Apache سوراخ نداشته باشد اما هم احتمال آن کمتر است و هم رفع آن راحتتر. و هر دوی اینها به خاطر OSS بودن است. بعدا بیشتر توضیح خواهم داد.

/ 6 نظر / 3 بازدید
syd saeed

وبلاگ جالبي داري . فقط تو رو خدا اين " ي " هاي سايتت رو درست کن . بدجوري چشم رو اذيت مي کنه

بچه مثبت +++++

دوست عزيزم..قسمت دوم بچه مثبت و خدا رو همين امشب نوشتم..يه سري بزندست حق يارتآخ تا يادم نرفته..بگم كه خيلي با حالي

حامد ناجی

ننگ با رنگ پاک نمی شود....خوبه چیزای بدتر از این را بلد نیستی...

روشنک

خشت اول چون نهد معمار کج...تا ثریا میرود دیوار کج!برایت متاسفم!

Black_Hat

mageh Apache Chunked ro nadareh !? Tazeh kheilia hanoz patchesh nakardan begzarim... IIS ham ro mishe kHOB Secure kARD hafteyeh digeh man migam chejori :-) Be rahati IIS:*

صالح نیا

فریادت همچین هم خاموش نبود!