آقای پارسانیا

برای اولین بار سال گذشته چند بار در اخبار رادیو و تلویزیون صدا و تصویر مجید پارسانیا، معاون وزیر بازرگانی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی ایران را شنیدم. دقت کردم خودش بود. آقای پارسانیا معلم شیمی سال دوم دبیرستانمان. امروز کمی گشتم تا عکس‌هایی خبری ازش را که مؤید حرفم باشد پیدا کنم. دو لینک زیر را می‌توانید ببینید:

http://www.moc.gov.ir/News/1447.htm

http://www.iranfoodnews.com/news/details.php?EType=news&id=5934

از آن سال‌ها حدود یازده، دوازده سال می‌گذرد. باورنکردنی است. چیزهایی از آن روزها یادم می‌آید که به دلایلی در جمع عمومی نقل نکردنی است. حتماً همکلاسی‌ها خودشان با خواندن این مطلب خاطرات آن دوران را به یاد می‌آورند و نتیجه‌گیری‌های لازم را می‌کنند.

یکی از منفورترین کلاس‌های دوران تحصیلیم کلاس درس شیمی آقای پارسانیا بود. بخشی‌اش به خاطر تنفرم از شیمی بود و بخشی‌اش به خاطر نحوه‌ی کلاس‌داری آقای پارسانیا. ایشان گروه‌های دو نفره از بچه‌ها را ملزم به ارائه‌ی تحقیق کرده بود. فکر می‌کنم تحقیق را باید ارائه‌ی شفاهی هم می‌دادیم. نمی‌دانید تصور انجامش ذهنم را چه قدر آزار می‌داد. من با یکی از بچه‌ها هم گروه شدم که در مرحله‌ی اول المپیاد قبول شده بود و برای مرحله‌ی دوم خودش را آماده می‌کرد. آن قدر به دلیل مشغله‌ی ایشان کار را کش دادیم که نهایتاً معاف شدیم. نمی‌دانید چه قدر خوشحال‌کننده بود. آقای پارسانیا آدم آرام و باحالی به نظر می‌رسید و یادم است که بعضی اردوها با بچه‌ها همراه می‌شد و بچه‌ها عکس‌های خنده‌داری هم ازش گرفته بودند.

/ 8 نظر / 27 بازدید
فربد

بعضی وقتها بعضی از درسها خیلی بی خوده ولی حضور استاد خوب درستش می کنه. بعضی وقتها هم برعکس[گل]

سیدعلی اکرمیان

[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] موفق باشی

مجید

علی امامی

با این که اتتفاقا برای من یکی از خاطرات خوب دوران دبیرستانم تحقیق درس شیمی کلاس ایشان بود ( با سلمان هم گروه بودم و چقدر خوش سلیقه کار را جمع کرد) اگر نمی گفتی که عکس آقای پارسانیای خودمان است نمی شناختمش. چقدر موهایش سفید شده.

ستاره

معلم باحال و کلاس نفرت انگیز!!![سوال]

حسین حمیدی

به ستاره: عجیب نیست. سعید ابوطالب هم که نماینده‌ی مجلس شد معلم شیمی سال اول دبیرستانمان بود. این تناقض در مورد او هم وجود داشت. توضیحش بماند.

حمیدی

توضیح این که: نمی‌شود یک نفر خودش آدم باحالی باشد ولی کلاس‌داری یا تدریس بلد نباشد؟

دانشجو

اقای پارسانیا استاد یکی از دروس دانشگاهی من هستند.من همین چنددقیقه پیش از مقامشون تو وزارت نفت بعداز چندماه شاگردبودن باخبرشدم.واقعا چه تواضعی که تاحالا هیچ چیز دراین باره توکلاس درس نگفتن.