نظرات استفاده‌کنندگان - بانکداری اینترنتی

یکی از فایده‌های خوب وب و بسیاری از سایت‌ها امکان مشاهده و اشتراک گذاری Review های کاربران یک محصول یا سرویس است. به نظر ابزار مفید و مؤثری می‌افتد و روز به روز بیشتر جا می‌افتد. در ایران یک مقدار این‌ها را کم داریم.

امروز می‌خواهم درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از بانکداری اینترنتی در ایران بنویسم. حدود دو، سه سال است که مشتری بانکداری اینترنتی سه بانک هستم و بسیار از آن استفاده می‌کنم و واقعاً کار راه‌انداز است و من و خانواده‌ام را از عذاب مراجعه به بانک و ایستادن در صف راحت کرده است. به هر کس اطرافم بوده است نیز توصیه کرده‌ام و آن‌ها را نیز مشتری کرده‌ام. باید عنوان کنم بانک ملی و بانک صادرات سرویس بسیار خوب و قابل قبولی ارائه می‌کنند و بانک تجارت یک افتضاح به تمام معنا است. شاید اصلاً نتوان اسم بانکداری اینترنتی را روی آن گذاشت. دو بانک ملی و صادرات طی سال‌های گذشته به نظر سرمایه‌گذاری خوبی بر روی توسعه‌ی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات انجام داده‌اند و این خدمات را از شرکت خدمات انفورماتیک که شرکتی نسبتاً حرفه‌ای و باسابقه است می‌گیرند.

شما را نیز به استفاده از بانکداری اینترنتی این دو بانک دعوت می‌کنم و از بانک تجارت بر حذر می‌دارم. بانک‌های دیگر را خودم از نزدیک بررسی نکردم ولی تا آن جا که اطلاع دارم بانک ملت و سامان و چند بانک دیگر را به دلایل مدل‌های ضعیف یا نامناسب امنیتی رد می‌کنم. بعضی بانک‌ها نیز که اساساً علاقه‌ای به داشتن خدمات الکترونیک پیشرفته ندارند.

کاش یکی دست مدیران بعضی از این بانک‌ها را می‌گرفت مثلاً می‌برد سوئد را نشانشان می‌داد. بعضی وقت‌ها هم که می‌خواهند کاری انجام دهند بدون توجه به فناوری‌های رایج و سمت و سوی آینده‌ی فناوری‌ها این کارها را می‌کنند و ایده‌های خوب را لجن مال می‌کنند.

/ 1 نظر / 3 بازدید
کاظمی

سلام بنده با بانک ملت کار می کنم. بسیار خوب و راحت است. امنیتش شاید خیلی قوی نباشد (در مقایسه با بانک ملی که برای هر بار وارد شدن به سایتش باید یک رمز جدید بگیری!!!) ولی برای امثال بنده که موجودی حسابمان کمتر وقتی بیشتر از حقوق دو ماهمان می شود، گزینه خوبی است. در هر حال بنده هم از وقتی از خدمات اینترنتی بانک ملت استفاده می کنم، بسیار راحت شده ام.